ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11299123
*
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 19:57:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 18:21:02
1
Vinnande bud
18/9 19:52:12
2
150 kr
18/9 19:52:12
1
200 kr (Budbetjänt)
18/9 19:52:48
2
250 kr
18/9 19:52:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Kondition: Slitage
Läs om budbetjänten
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 18:21:02 | 1 | Vinnande bud |
18/9 19:52:12 | 2 | 150 kr |
18/9 19:52:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/9 19:52:48 | 2 | 250 kr |
18/9 19:52:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01